192.168.l.l Şifre Değiştirme

1 dakikada okuyabilirsiniz.

192.168.l.l Şifre değiştirme nasıl yapılır?. Modem Wifi 192.168.1.1 IP adresini Türk Telekom, ZyXEL, Tp link, Superonline ve Airties modemlerin arayüz girişi için kullanılır ve bu Ip üzerinden modem şifresi değiştirilir.

  • 192.168.1.1 – 192.168.l.l Ip Adresi İle Şifre Değiştirme

ilk önceliğimiz şifre değiştirmeden modemin hangi IP adresini kullandığını öğrenmektir. Bunun için yapılması gerekenler adımlar şöyle; 

Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da Win + C tuşlarına basın, cmd yazın ve Enter‘a basarak komut satırı açılcaktır. Komut satırında ipconfig yazıp Enter‘a basın. Modemenizin IP’sini şu an bağlı olduğunuz ağın altında, “Varsayılan ağ geçidi“nin karşısında göreceksiniz. Bizim modem IP adresi 192.168.1.1 olarak çıktı. Eğer bu IP üzerinde detaylı bilgiye erişimek istiyorsanız buradi konumuzu okuyabilirsiniz. 192.168.1.1

modem arayüz

Modem Markasına Göre Şifreler

Modem markası bazında belirlenmiş olan şifreler ile modem arayüzüne erişim sağlanabilir. 3com, Belkin, BenQ, D-Link, Linksys, Sitecom, US Robotic gibi markalara ait olan bir modemlerin ara yüzüne erişim sağlayabilmek için kullanıcı adı ve şifre ” admin ” olarak belirlenmiştir. Digicom markasına ait olan modelerde iki farklı şifre mevcuttur. Bu şifrelerden biri ” michelangelo ” olarak belirlenmiş iken diğeri ” password “olarak belirlenmiştir. Netgear markasına ait olan modemin de şifresi ” password ” olarak belirlenmiştir. Eğer  modemi Türk TelekomTTnet almışsanız kullanıcı adı “admin” ve şifresi ise ” ttnet ” veya ” turktelekom ” olarak belirlenmiştir. Superonline kullanıcı adı ” admin ” şifresi ise ” superonline ” olarak belirlenmiştir. Sayfanın en altında size daha detaylı şifre listesi oluşturduk.

Modem Şifreleri konumuzu okuyabilirsiniz.

Marka ve Ip adreslerine göre modem şifre değiştirme adımları 

https://modem-sifresi.com/turk-telekom-wifi-sifresi-degistirme/
  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir