192.168.1.1 – 192.168.l.l

2 dakikada okuyabilirsiniz.

192.168.1.1  IP adresi birçok modem/router tarafından kullanılan arayüz giriş adresidir. Modem üzerinden internete bağlanan bu cihazlara bu IP adresleri verilir. Ama 192.168.1.1 adresini internette bulunan tarayıcınıza yazarak modemin genel sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya bağlanmak için internete gerek yoktur ve bu girdiğiniz adresten modemin izin verdiği bütün ayarları değiştirebilirsiniz. Zaten bu sisteme bağlanmanız da ki en büyük sebep ise internet ayarlarınızı düzenleyip bağlantı için gerekli olan bilgileri düzenlemektir.

192-168-1-1

Not: Arama motorlarından http://192.168.l.l (l.l) L harfi ile giriş yapıyorsanız yanlış ibare kullanılmıştır demek. Doğru olan Ip Adresi http://192.168.1.1‘dir.

192.168.1.1

Her Modemin Kullanıcı Adı ve Şifresi Aynı mı?

Bu sayfanın modem arayüzüne giriş yapmak için, öncelikle bağlantının düzgün çalışması için öncelikle tek yapacağınız şey modeminizi kapatın ve birkaç dakika bekleyip modeminizi tekrar açın. Size ait olan internet tarayıcınızda bulunan adres kısmına http://192.168.1.1 yazın ve sayfanın açılması için buraya tıklayın. Bu açılan sayfadaki bütün bilgileri size ait olan modeme göre doldurun. Çünkü her modemin şifresi ve kullanıcı adı aynı değildir farklıdır. Sitemizde Modem Şifreleri mevcut inceleyebilirsiniz.

IP Adresi Yanlış Yazıldığı Zaman Modeme Bağlanmak Mümkün mü?

Modem sayfasında eğer bu siteye ulaşılamıyor veya da sayfa görüntüsüne ulaşılamıyor gibi hatalar alıyorsanız eğer IP adresine dikkat edin, çünkü
IP adresini yanlış yazıyorsanız modeme bağlanmanız asla mümkün değildir. Doğru şekilde bağlanabilmek için IP adresini doğru yazmanız gerekmektedir.
Modeme kablosuz ağ üzerinden bağlantı kuruyorsanız eğer bu kablo ile bağlantı yaptıktan sonra tekrar giriş işlemini yapabilirsiniz.

Güncel Modem Ip Adresleri Ve Şifreleri İçin bu makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

IP Adresleri Neden Bu Kadar Önemlidir?

Eğer sorun çözülmediyse de başka sebeplerde bulunmaktadır. Yani başka bir sebep de tarayıcılardan da kaynaklanmaktadır. Kullandığınız tarayıcılardan başka bir tarayıcı kullanarak modem sayfasına giriş yapmayı deneyiniz. Eğer modemin kullanım kılavuzu duruyorsa öncelikle cihazın IP adresinin 192.168.1.1 olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bazı markalar modemlerin de farklı IP adresleri kullanmaktadır. Böyle bir durumda doğru adresi bulmadıkça giriş yapmanız asla mümkün olamayacaktır. ( Modeminizin markasını bilmiyor iseniz nasıl yapılır kategorimize göz atın).

  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir