AirTies Air 6271 Modem Şifresi – Kurulum – Wifi

3 dakikada okuyabilirsiniz.

Merhaba AirTies Air 6271 modem şifre değiştirme, wifi şifresi, modem arayüz girişi 192.168.2.1 Ip adresi ile giriş. Superonline, Türk Telekom gibi firmalar bu modemi tercih etmektedirler. AirTies Air 6271 modem hakkında tüm bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

AirTies Air 6271 Kurulumu

AirTies Air 6271 Modem kurulumu için ilk olarak bilgisayarımızda internet tarayıcısını açıp ( chrome, internet explorer, firefox, mozilla ) adres satırına http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz ve modemin giriş ekranı karşımıza gelecektir.

Dikkat ilk kurulum olduğundan Şifre kısmını ” BOŞ ” geçiniz.

İlk adımda tamam dedikten sonra karşımıza modemin bilgilerinin yer aldığını “Anasayfa” ekranı gelecektir. Bu ekranda modem ayarlarını yapılandırmak için “İnternet” butonunu tıklıyoruz.

İnternet” butonu tıklandıktan sonra üstteki sayfa karşımıza geliyor ve burada “vc1” yazısının üzerine gelerek tıklıyoruz ve ayarlar sayfasına geçiyoruz.

vc1” yazısına tıklandıktan sonra üstteki sayfa karşımıza geliyor ve burada müşterinin “kullanıcı adı” ve “Şifre”sini girdikten sonra alttaki kaydet butonuna tıklarız ve işlemlerin kaydedilmesini sağlarız. Bu işlemden sonra modem ön panelinde bulunan internet ışığı yanacak ve internet bağlantısı gerçekleşecektir.

192.168.2.1 AirTies Air 6271 Wifi Şifre Değiştirme Ve Bulma

AirTies Air 6271 Modem Wifi Şifresini Değiştmek ve Bulmak için ilk olarak bilgisayarımızda internet tarayıcısını açıp ( chrome, internet explorer, firefox, mozilla ) adres satırına http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz ve modemin giriş ekranı karşımıza gelecektir.

AirTies Air 6271 Modem Arayüz Şifresi : ” Boş ” şifre girmeden geçmek

veya Superonline’dan hizmet alındıysa modem arayüz şifresi: ”superonline” dır.

Türk Telekom‘dan alınan modemlerin şifresi ise: ”turktelekom” dur. veya ”boş” geçiniz.

Modem kablosuz ayarlarını yapabilmek veya şifresini öğrenebilmek için ara yüz ekranında “Kablosuz” a tıklıyoruz daha sonra altında açılan menülerden “Kablosuz Ayarlarını” seçerek üstteki ekrana ulaşıyoruz ekrandan görünmesini istediğimiz kablosuz adını ve Güvenlik(WEP / WPA/WPA2 ) seçeneğini seçip Parolayı yazarak kaydet butonuna basıp işlemi gerçekleştiriyoruz.

Modem Bağlantı Ve İnternet WiFi Sorunları Giderme

• Modeme Adsl hattı takıldığında modem üzerinde bulunan ADSL ışığı yanıp sönecek ve daha sonrada sürekli yanacaktır bu hattın kendine geldiğini göstermektedir eğer ışık oturmuyor ise müşterinin hattı ile ilgili bir sorun vardır veya telefon kablosu problemli olabilir.

•Modem üzerinde bulunan İnternet ışığı ise modem arayüzüne kullanıcı adı ve şifre bilgileri girildikten sonra yanacaktır. Bu ışığın yanması modemin Dinamik veya Statik İp aldığını göstermektedir.

•Modemin bilgisayara ethernet kablo aracılığıyla bağlanması her zaman öncelikli tercih sebebidir.

•Modem üzerinde Wireless ışığı yanmıyor ise modemin Wireless özelliğinde sorun var demektir veya şifrenizi hatırlamıyor olabilirsiniz. Yukarıdaki wifi ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Airties Air 6271 Modem Resetleme

Dikkat: Modem resetlemek tüm bilgilerin silineceği anlamına gelmektedir. Bunun için ilk olarak Hizmet aldığınız kurumdan internette bağlanmak için size verilen kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmektir veya size verilen evrakta bu bilgiler yer almaktadır.

Örnek Kullanıcı adı: [email protected] veya [email protected] şifrede tel no veya sizin özel şifreniz.

Modeme hiç bir işlem yapılır ise modemin arka kısmında bulunan reset tuşunu kullanabilirsiniz. bu tuşa 15 sn veya 20 sn basılı tutarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Modemin tüm ışıkları yanıp sönecektir elinizi çekin ve yeniden kurulum adımlarına geçebilirsiniz.

Aklınıza takılan sorularınızı konu altında belirterek bize ulabilir destek alabilirsiniz. İyi netler dileriz.

  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir