Modem IP Adresi Bulma

2 dakikada okuyabilirsiniz.

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte her evde ve ofiste modem bağlantısı üzerinden internet erişimi sağlayabilmek mümkün hale gelmektedir. Modem arayüzüne erişim sağlayarak IP adresini bulma işlemini yapabilmek mümkün olur. IP adresi kullanıcının hangi web sitelerine girdiği, hangi işlemleri yaptığı gibi özel konularda depolama sağlayan bir alan olarak bilinmektedir.

IP Adresi Bulma

Modem arayüzüne erişim sağlayarak IP adresini bulabilmek için bir kaç adımın takip edilmesi gerekir. İlk olarak Windows Tuşu + R tuşlarına aynı anda basılarak Çalıştır menüsü açılır. Bu pencerede komut kısmına cmd yazılarak Enter tuşlanır. Windows komut sistemi dahilinde açılmış olan sayfada ipconfing komutu girilerek tekrar Enter tuşlanır. Windows gerekli olan taramaları yaptıktan sonra Default Gateaway (Varsayılan Ağ geçidi ) kısmında IP adresini gösterir.

modem arayüz

IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP adresi bir modemin arayüzüne erişim sağlayabilmek için gerekli olan bir adres türüdür. Genellikle modeme erişim sağlayabilmek için admin ya da şifre alanında istenen bir adres olarak da geçerli olmakla birlikte IP adresi kullanıcının bilgilerinin depolanması için gerekli bir etmendir. IP adresi üzerinden yapılmış olan her işlem modemin ait olduğu şirket tarafından kayıt altına alınarak kullanıcının isteği dahilinde geri dönüş sağlanabilmektedir. IP adresinde yapılacak olan değişim sonrasında firma kayıt altına almayı durdurur ve yasak olan sitelere başka bir IP adresi üzerinden erişim sağlanabilir.

IP Adresi Değiştirme

Modem arayüzüne erişim sağlayarak bulunan IP adresi alanından dünya üzerinde erişime açık olan IP üzerinden değişim yapılabilir. Komut işlemi üzerinden de değişim yapılabileceği gibi aynı zamanda Denetim masası üzerinden bulunacak olan IP adresinde de değişim işlemi basit ve hızlı adımlarla uygulanabilmektedir. Modem Ip adresi şifreleri için Modem Şifreleri konumuzu ziyaret ediniz.

  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir