PUBG Mobile PC İçin En İyi Grafik Ayarları ve Kasma Sorunu Çözümü

2 dakikada okuyabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar PUBG Mobile’ı bilgisayarda oynayan arkadaşların ortak sorununu bu yazıda ele alıyoruz. PUBG Mobile’ı bilgisayarda en iyi performans ile nasıl oynayabiliriz kasma, donma ve en iyi performans iyileştirmeyi anlatıyoruz.

PUBG Mobile kasma sorunu ve ayar

İlk olarak Çözünürlük ayaları ile işe başlayalım;

Tencent Gaming firmasının uygulamasını indirelim ve sonra PUBG Mobile’ı uygulmasını indiriyoruz. Oyunu açtıktan sonra Ayarlar kısmına giriyoruz.

Oyun çözünürlüğü:

 • SD 720P
 • HD 1080P
 • Ultra HD 2K

Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Sisteminiz orta derece bir bilgisayar ise Ultra HD 2K’yı seçmeneyin donar kasılır =). Önce HD 720p’yi deneyin, eğer kasma sorununuz devam ediyorsa bilin ki sizin bilgisayarınız
PUBG Mobile kaldıramıyordur. Eğer donma kasma yok ise 1080p’yi seçebilir düzgün grafikler elde edebilirsiniz.

PUBG Mobile motor ayarları nasıl yapılır?

Motor Ayarları’nda eğer PUBG Mobile PC kasma sorunu devam ediyorsa ‘çözünürlük’ kısmında değişimler yaparak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca üst menüdeki seçenekler arasından en sağda olanı, yani ‘akıllı mod’ seçili olmak zorunda!. Onun altında alt alta 4 münü yer alıyor oyun motor ayarları hakkında. 3. sıradaki hariç diğer kutucukları işaretlemeniz gerekiyor.

Oyunda Temel ayarlara hiç girmenize gerek yok. O kısımda değişiklik yapmanız gerekmiyor.

İkinci adım ise PUBG Mobile Oyun içinden ayarlar sekmesine girin ve aşağıdaki ayarları yapın.

 • Grafikler: Akıcı
 • Kare Hızı: Aşırı
 • Stil: Klasik öneriliyor ancak kafanıza göre seçebilirsiniz. Çoğu oyuncu ‘Renkli’ oynamayı tercih ediyor.
 • Düzgünleştirme: Kapalı
 • Parlaklık: %100

Halen sonuç alınmamış ise Bilgisayarımız bu oyunu kaldırmıyor veya zorlanıyor veya işletim sistemi ile bilgisayarın ekran kartı drıverlerini kontrol etmek gerecektir. Her şey normal ise artık yeni bir sistem bakmak olacaktır. =) Herkese iyi oyunlar.

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir