Türk Telekom Modem Şifre Değiştir

2 dakikada okuyabilirsiniz.

Türk Telekom modem Türkiye genelinde en çok kullanılan cihaz ve hizmettir. Modemin arayüz girişi ile şifre değiştirme (Wifi)işlemlerinizi bu konuda size kısa yoldan anlattık. Ttnet modemlerin yerini artık bildiğiniz gibi Türk Telekom modemler aldı; artık yeni çıkan tüm modemlerin üzerine kendi logoları ile gelmektedir. Bu modemler Huawei, Airties, Tp link ve ZyXEL vb. devam eder. Konuyu fazla uzatmadan şifre değiştirme işlemlerine geçelim.

Bilgisayarımızda İnternet tarayıcımızı açalım ve adres kısmına http://192.168.1.1  veya http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basalım.

Eğer bu ıp adresleri olmuyor ise aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

modem arayüz

Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da Win + C tuşlarına basın, cmd yazın ve Enter‘a basarak komut satırı açılcaktır. Komut satırında ipconfig yazıp Enter‘a basın. Modemenizin IP’sini şu an bağlı olduğunuz ağın altında, “Varsayılan ağ geçidi“nin karşısında göreceksiniz.

Ip adresimizi öğrendiğimize göre modem arayüzüne giriş  yapabiliriz. burada bizden kullanıcı adı ve parola isteyecektir.  Kullanıcı adı : boş veya admin (her ikisini de deneyin modemden modeme değişik olabilir) Şifre: boş (Modem Ttnet logolu ise şifre ttnet) veya turktelekom dır.

*Ardından açılan sayfada yeni bir şifre oluşturmalıdır. Yeni şifreyi oluşturduktan sonra modemin arayüz sayfası açılmaktadır. Sol tarafta bulunan kablosuz bölümüne tıklanmalıdır. Açılan sayfada, kablosuz güvenliği kısmına tıklanmalıdır.Açılan sayfada kablosuz şifre yazan bölüme fare ile tıklayıp, yeni şifre  girilmelidir. Daha sonra kaydet butonuna tıklayıp, bir süre beklenmelidir. Ardından bu sayfadan çıkış yapın bu kadar.

Tüm işlemler başarısız olduysa madem resetleme işlemine geçiniz onuda bu konumda anlattım.  Diğer bir konumuz  ise destek için Modem Şifreleri makalemizi de okuyabilirsiniz.

Tüm bağlı cihazların wifi şifresi değiştiği için yeniden yeni şifrenizi girmelisiniz. Akabinde internete bağlanamazsınız örneğin; Telefon, Tablet, Akkılı Tv, Laptop, Oyun Konsolları vb.

Türk Telekom Şifre Değiştirme Videolu Anlatım

 

  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir