Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

1 dakikada okuyabilirsiniz.

Türk Telekom wifi (Wi-Fi) şifresi nasıl değiştirilir? Wifi şifre bulma öğrenme ve yeniden yapılandırma ile ilgili tüm bilgiler buradan paylaşıyoruz. İşte Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme adımları ve uygulaması.

Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

Bu modemler Huawei, Airties, Tp link ve ZyXEL vb. devam eder. Konuyu fazla uzatmadan şifre değiştirme işlemlerine geçelim.

Bilgisayarımızda İnternet tarayıcımızı açalım ve adres kısmına http://192.168.1.1  veya http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basalım. Ip adresi ile giriş yapamıyorsanız buradaki (Modem IP Bulma )konumuzu okuyarak modeminizin Ip Adresini öğrene bilirsiniz.

Ip adresimizi öğrendiğimize göre modem arayüzüne giriş  yapabiliriz. burada bizden kullanıcı adı ve parola isteyecektir.  Kullanıcı adı : boş veya admin (her ikisini de deneyin modemden modeme değişik olabilir) Şifre: boş (Modem Ttnet logolu ise şifre ttnet) veya turktelekom dır.

*Ardından açılan sayfada yeni bir şifre oluşturmalıdır. Yeni şifreyi oluşturduktan sonra modemin arayüz sayfası açılmaktadır. Sol tarafta bulunan kablosuz bölümüne tıklanmalıdır. Açılan sayfada, kablosuz güvenliği kısmına tıklanmalıdır.Açılan sayfada kablosuz şifre yazan bölüme fare ile tıklayıp, yeni şifre  girilmelidir. Daha sonra kaydet butonuna tıklayıp, bir süre beklenmelidir. Ardından bu sayfadan çıkış yapın bu kadar.

Tüm işlemler başarısız olduysa madem resetleme işlemine geçiniz onuda bu konumda anlattım.  Diğer bir konumuz  ise destek için Modem Şifreleri makalemizi de okuyabilirsiniz

Videolu Anlatımlar Markalara Göre

Tp Link Marka Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Bu video için Ceylin Gözüm Arkadaşa Teşekkür Ediyoruz.

 ZyXEL Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

 

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  2 yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir