Zyxel VMG 3312 B10-A Arayüz, Şifre, Wifi ve Kurulum

2 dakikada okuyabilirsiniz.

Türk Telekom Zyxel VMG 3312 B10-A modem arayüz şifresi, wifi şifresi değiştirme ve 192.168.1.1 Ip adresi ile modem kurulumu.

Merhaba sevgili arkadaşlar bu konumuzda Türk Telekom’un en çok kullanılan Zyxel VMG 3312 B10-A modeminin tüm ayarlarını öğreneceğiz. Konumuzda neler var! 192.168.1.1 ip adresi ile modem arayüzüne erişim, modem kurulumu, modem de wifi şifresi değiştirme, bulma ve sıfırlama ve en son olarak da modem resetleme nasıl yapılır bu konumuzda hepsine yer vereceğiz.

Zyxel Modem Arayüz Girişi ve Kurulum

Modem arayüzüne erişim sağlamak için pc den veya akıllı cihazlardan bu ip adresine bağlantı sağlamamız gerekmekte. Bunun için herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna http://192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne erişim sağlıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki gibi bir kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı adı: admin şifre: turktelekom olarak giriş yapabilirsiniz.

Alternatif kullanıcı adı ve şifreler ise şöyledir.

Kullanıcı adı: admin – 1234 – zyxel

Şifreler: admin – 1234 – zyxel

Modem dışarıdan alınmış ise a firmasından kullanıcı adı: admin şifre:admin ‘dir.

Modem arayüzüne erişimi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir menü ekranı karşımıza gelecektir ve Ağ ayarı + Geniş Bant  açılan menüden İnternet ADSL kısmında sağdaki Değiştir den Düzenle yi tıklayınız.

Düzenle butonunu tıkladıktan sonra PPP Kullanıcı Adı : kısmına türk telekomdan verilen @ ttnet uzantılı kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek uygula ya tıklayınız.

Modem kurulumu tamamlandı. Artık internete erişimimiz var.

Zyxel Modem Wifi Şifre Değiştirme

Yukarıda anlattığımız gibi 192.168.1.1 ip adresi ile modemin arayüzüne giriş yaparak modem arayüz ekranına geliyoruz.

menüden ağ ayarı + kablosuz dan tıklayınız. Açılan menüden Kablosuz Ağ Adı : wifi adınızı Güvenlik seviyesinden parolanızı belirleyebilirsiniz.

wifi ismini ve modem şifrenizi resimde belirtilen yerlerden değiştirebilirsiniz. Yeni şifre vermel için otomatik olarak şifre oluştur tikini kaldırın.

Burada ister unutulan wifi şifrenizi öğrenebilir veya değiştirebilirsiniz.

Zyxel Modem Resetleme

 Reset işlemi modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 8–10 saniye basılı tutup modemimizin tüm ışıkları söndüğünde basma işlemini bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım ve tüm ayarları yeniden yapalım.

Dikkat:!!! Reset İşlemi Tüm Ayarların sıfırlayacaktır. Tüm bilgiler silinecektir. Yanınızda Hizmet aldığınız yani internete erişim sağlamak için kullanılan kullanıcı adı ve şifrenizi bulundurmayı unutmayın kurulum aşamasında bu bilgileri girmek zorundasınız. Hiç bir bilginiz yok işe müşteri hizmetlerini aramayı unutmayın. İyi Netler.

  • Yazar ByySeko

    Anonim
    Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir